Наши математичари освојили бројне награде на Државном такмичењу у Београду

Наши математичари освојили бројне награде на Државном такмичењу у Београду

Државно такмичење из математике, одржано 26. априла у Београду, још једном је потврдило да лесковачка Гимназија има изузетно талентоване и вредне математичаре. Наши ученици остварили су запажене резултате и достојно представљали своју школу међу најбољима у Србији.

Другу награду освојили су Богдан Николић (I/7), Анастасија Стевић (II/8) и Огњен Стаменковић (III/8), док је Богдан Перић (I/7) награђен трећом наградом. Похвалу на такмичењу добио је и Лука Ристић (I/7), а нашу школу успешно је представљао и Душан Марковић (IV/7).

Учешће и резултати наших гимназијалаца сведоче о великом знању, посвећености и истрајности ученика, али и о квалитетном раду њихових наставника и ментора. Поносни смо што наши ученици из године у годину постижу запажене успехе и потврђују да је математика једна од најјачих области наше школе.

Честитамо ученицима и њиховим наставницима на овом великом успеху и желимо им још много успеха и признања у будућности!