На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 24. маја у Тршићу, ученице Гимназије у Лесковцу оствариле су запажене резултате и достојно представљале своју школу.
Треће награде освојиле су: Петра Ристић (I-7) и Марија Милатовић (II-4).
На такмичењу су учествовале и Каја Гвозденовић, Елена Петровић и Јелена Ђорђевић, које заслужују све похвале за показано знање, труд и посвећеност.
Ученице је на такмичењу пратила наставница српског језика и књижевности Наташа Томић.
Такмичење у Тршићу, месту које чува дух и наслеђе Вука Караџића, још једном је окупило најуспешније ученике из целе Србије, а наше ученице су показале да се знање, рад и љубав према језику увек препознају.
Поносни смо на њихов успех и желимо им још много награда и лепих тренутака на будућим такмичењима!
