Још један леп успех наших гимназијалки у Тршићу!

Још један леп успех наших гимназијалки у Тршићу!

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 24. маја у Тршићу, ученице Гимназије у Лесковцу оствариле су запажене резултате и достојно представљале своју школу.

Треће награде освојиле су: Петра Ристић (I-7) и Марија Милатовић (II-4).

На такмичењу су учествовале и Каја Гвозденовић, Елена Петровић и Јелена Ђорђевић, које заслужују све похвале за показано знање, труд и посвећеност.

Ученице је на такмичењу пратила наставница српског језика и књижевности Наташа Томић.

Такмичење у Тршићу, месту које чува дух и наслеђе Вука Караџића, још једном је окупило најуспешније ученике из целе Србије, а наше ученице су показале да се знање, рад и љубав према језику увек препознају.

Поносни смо на њихов успех и желимо им још много награда и лепих тренутака на будућим такмичењима!